Related Posts

Ogólnopolska infolinia

Medyczna marihuana już w Polsce

Strona główna  /  Aktualności   /  Medyczna marihuana już w Polsce
Medyczna marihuana już w Polsce

Medyczna marihuana już w Polsce

Legalizacja Marihuany W Polsce – Fakty

W polskich aptekach pojawiła się medyczna marihuana. Legalizacja została przyjęta ustawą z października 2017 roku. Dopiero teraz jednak przyzwolono na dystrybucję leku. Warto poznać parę faktów związanych z legalizacją medycznej marihuany w Polsce.

Medyczna Marihuana – Recepta Tylko U Lekarza

Medyczną marihuanę może wystawić tylko lekarz. Farmaceuci przygotowują lek według wskazań. W czerwcu 2018 roku spółka Spectrum Canabis złożyła wniosek do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych o zarejestrowanie preparatu bazującego na medycznej marihuanie. Działania te poprzedziły liczne testy oraz szkolenia powiązane z terapią marihuaną. W Polsce aż 300 tysięcy pacjentów wyraża zainteresowanie leczeniem przy użyciu medycznej marihuany. Medyczna marihuana bardzo skutecznie łagodzi ból u ludzi przewlekle chorych, pomaga także walczyć z lękami i bezsennością, działa rozluźniająco i uspokajająco. Medyczna marihuana dostępna jest między innymi:, w Czechach, Austrii, Chorwacji, Niemczech oraz na Litwie i we Włosze. W Słowenii legalne są natomiast leki kannabinoidowe.
W myśl ustawy z 2017 roku konopie można wykorzystywać do przygotowania leków recepturowych w aptece. Leki te nie są refundowane. Jedynym importerem konopi medycznych do Polski jest spółka Spectrum Canabis. Zgodnie z przepisami surowiec na medyczne preparaty musi być sprowadzany z zagranicy.

Marihuana W Polskich Aptekach

Do Polski trafiło właśnie pierwsze 7 kilogramów medycznej marihuany. Jeden gram ma kosztować około 65 złotych. 17 stycznia do polskich aptek trafiła marihuana z Niemiec. Zawiera ona 19% stężenie THC oraz 1% CBD. Szacuje się, że pacjenci, którzy wykorzystają marihuanę do leczenia bólu zużyją około 15 gram marihuany miesięcznie.