Grafika, białe tło z czarnym napisem Jak zakwalifikować się na leczenie medyczną marihuaną? i logo Medicana Centrum Terapii Medyczna Marihuana w lewym dolnym rogu.

Jak zakwalifikować się na terapię medyczną marihuaną?

Przeczytaj 4 prostych kroków.

W celu rozpoczęcia terapii medyczną marihuaną, należy zarejestrować się w strefie Pacjenta. Po wypełnieniu formularza oraz przesłaniu dokumentacji medycznej następuje weryfikacja i umówienie wizyty lekarskiej z naszym specjalistą. Przeczytaj jak, krok po kroku, przejść od procesu rejestracji do zakwalifikowania się na terapię medyczną marihuaną.  

Krok 1 – ROZPOCZĘCIE REJESTRACJI

Aby rozpocząć rejestrację, należy wypełnić formularz dostępny na naszej stronie internetowej. Będziemy prosić Cię o podanie danych, takich jak:

 • Dane osobowe (imię i nazwisko)
 • Dane kontaktowe (adres zamieszkania, telefon, e-mail)
 • Dowód osobisty (pesel)
 • Dokumentacja medyczna (najlepiej w formie elektronicznej)

Krok 2 – WSTĘPNA WERYFIKACJA

Kolejnym krokiem jest uzupełnienie informacji na temat Twojego leczenia. Wpisz w kartę pacjenta listę wszystkich przyjmowanych leków wraz z dawkowaniem przepisanym przez lekarza prowadzącego. 

Wypełniona karta pacjenta automatycznie trafia do osoby odpowiedzialnej za rejestrację. Po przejrzeniu karty i weryfikacji medycznej, możesz otrzymać dodatkowe pytania, które zostaną przesłane na adres e-mail podany w formularzu rejestracyjnym. 

Krok 3 – KWALIFIKACJA

Po zatwierdzeniu Twojego zgłoszenia, na podany adres e-mail zostanie przesłana decyzja pozytywnie lub negatywnie rozpatrująca zakwalifikowanie się do konsultacji lekarskiej. Czas oczekiwania na odpowiedź od momentu rejestracji wynosi 24 godziny. Z czym to się wiąże? 

 1. Decyzja pozytywna

Zostałeś zakwalifikowany na pierwszą wizytę lekarską do naszego lekarza specjalisty, który konsultuję chorobę podaną w zgłoszeniu. 

Pozytywna kwalifikacja oznacza również, pełne odblokowanie funkcjonalności konta pacjenta, które umożliwia:

 • umawianie wizyt
 • możliwość dokonania zmiany terminu wizyty
 • odwołanie wizyty
 • płatność online 
 1. Negatywna

Niestety nie zostałeś zakwalifikowany na konsultację lekarską i nie możesz podjąć leczenia w naszej klinice.

Krok 4 – UMÓWIENIE WIZYTY LEKARSKIEJ

W momencie otrzymania decyzji pozytywnej możesz umówić pierwszą wizytę lekarską z naszym specjalistą. Dostępne są dwa rodzaje wizyt:

 • stacjonarna – wizyta odbywa się w naszej placówce w Warszawie*;
 • online – wizyta odbywa się poprzez komputer. Jedynym wymaganiem jest dostęp do internetu ze stabilnym i aktywnym łączem. Dodatkowym ułatwieniem będzie skorzystanie z zestawu słuchawkowego, który poprawi komfort rozmowy. 

*W związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 wszystkie konsultacje lekarskie odbywają się online.

Pamiętaj, że pierwsza wizyta nie gwarantuje przepisania recepty na medyczną marihuanę. 

W niektórych przypadkach możesz zostać skierowany na terapię innymi fitokannabinoidami

Więcej dowiesz się:

Zadaj swoje pytanie,

Pytania powiązane