Related Posts

Ogólnopolska infolinia

Borelioza

Borelioza spowodowana ugryzieniem zarażonego kleszcza jest coraz większym problemem wielu pacjentów na całym świecie. To, co zaczyna się jako infekcja bakteryjna, może prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych, ponieważ choroba może pozostać w ciele przez wiele lat bez odczuwania przez pacjenta jej skutków.

Borelioza może wpływać na wiele narządów, dlatego może powodować różne objawy. Niestety, to sprawia, że trudno jest zdiagnozować, ponieważ jej działania niepożądane przypominają wiele innych chorób.

Borelioza a medyczna marihuana

Używanie marihuany jest rodzajem terapii kannabinoidowej, która zapewnia ulgę na wielu frontach. Jest to idealne rozwiązanie dla pacjentów z boreliozą, ponieważ choroba ta powoduje wiele różnych objawów, w tym przewlekły ból. Marihuana ma również właściwości antybakteryjne, które można wykorzystać do leczenia choroby u jej źródła.

Niestety nie przeprowadzono żadnych badań klinicznych dotyczących wpływu marihuany na chorobę boreliozy. Jednak poniższe studia przypadków pokazują, jak skuteczne mogą być leki na bazie pochodnych konopi indyjskich u osób z tą chorobą.

Z powodu licznych objawów związanych z boreliozą, uważa się, że ten stan powoduje, że układ endokanabinoidowy organizmu (ECS) zostaje wytrącony z równowagi. Zadaniem ECS jest zapewnienie homeostazy za pomocą receptorów znajdujących się w prawie każdym ważnym układzie organizmu i naturalnie produkowanych kannabinoidów. Jednak gdy choroba wywiera wpływ na organizm, ECS nie może wykonać swojej pracy prawidłowo.

Chociaż w tym studium przypadku nie wspomniano o boreliozie, jej głównym celem było wykazanie, w jaki sposób zaburzenia odporności na leczenie mogą być spowodowane niedoborami endokannabinoidowymi. Opublikowany w 2004 r. Przez starszego doradcę medycznego w GW Pharmaceuticals, Ethana B. Russo, badanie zbadało możliwość zastosowania terapii kannabinoidami w leczeniu stanów o podobnych wzorach biochemicznych i patofizjologicznych. Russo doszedł do wniosku, że dalsze badania pomogą nam zrozumieć ogrom różnych warunków, które można poprawić stosując kannabinoidy w lekach.

Studium przypadku z 2008 r. Opublikowane w Journal of Natural Products zajmowało się badaniem właściwości antybakteryjnych marihuany. Już w latach pięćdziesiątych naukowcy próbowali wykorzystać naturalnie występujące właściwości bakteriobójcze marihuany. Niestety, mimo że ma potencjał, aby być silnym czynnikiem, który można wykorzystać w medycynie, wydobycie tych korzyści było nieuchwytne.

W badaniu tym podkreślono znaczenie ciągłych badań nad potencjałem przeciwbakteryjnym konopi indyjskich, szczególnie w związku z rosnącym pojawieniem się opornych na leki bakterii, takich jak MRSA. Stworzenie nowych leków na bazie pochodnych konopi może pomóc lekarzom w walce z tymi chorobami.

Chociaż w tym artykule nie mówiono konkretnie o boreliozie, bakterie wywołujące tę chorobę są czasami oporne na tradycyjne antybiotyki. Mikroskopijny organizm tworzy cystę, która chroni ją przed tymi terapiami. Własności przeciwbakteryjne marihuany mogą być kluczowym kluczem do zwalczenia boreliozy.

Z powodu wielu objawów spowodowanych boreliozą, pacjenci często otrzymują przepisane kilka różnych leków. Jednak marihuana medyczna może być stosowana do leczenia wielu z dolegliwości, ograniczając wprowadzanie substancji chemicznych do ciał pacjentów. Stan ten powoduje ból, który może zakłócać sen i powodować nierównowagę nastroju.

W 2010 r. Kontrolowane badanie przeprowadzone na Uniwersytecie McGill w Montrealu wykazało, że marihuana lecznicza nie tylko leczyła przewlekły ból, ale także poprawia sen i nastrój pacjentów. To tylko jedno z wielu badań, które wykazały zdolność konopi do działania jako silny środek przeciwbólowy.

W badaniu nie uwzględniono pacjentów z boreliozą – jednak osoby z tą chorobą zdecydowanie skorzystałyby na efektach marihuany.