Grafika, białe tło z zieloną linią, czarnym napisem Medyczna marihuana a migreny i logo Medicana Centrum Terapii Medyczna Marihuana w lewym dolnym rogu.
Migrena

Czy medyczna marihuana może leczyć migreny?

Publikacja: 19 stycznia, 2021

Dochodzące z Uniwersytetów i ośrodków badawczych na całym świecie analizy zgodnie potwierdzają jedno. Niewątpliwie, kannabinoidy są niezwykle cennym dla nas związkiem, który pomaga w leczeniu bólu, w tym również migreny. Jak podaje portal painnewsnetwork.org, zajmujący się najnowszymi badaniami dotyczącymi leczenia bólu, aż 82 proc. osób przyjmujących medyczną marihuanę odczuło ulgę. Badanie zostało przeprowadzone przez Migraine […]

Dochodzące z Uniwersytetów i ośrodków badawczych na całym świecie analizy zgodnie potwierdzają jedno. Niewątpliwie, kannabinoidy są niezwykle cennym dla nas związkiem, który pomaga w leczeniu bólu, w tym również migreny.

Jak podaje portal painnewsnetwork.org, zajmujący się najnowszymi badaniami dotyczącymi leczenia bólu, aż 82 proc. osób przyjmujących medyczną marihuanę odczuło ulgę. Badanie zostało przeprowadzone przez Migraine Buddy i Healint – technologiczną firmę zajmujące się tworzeniem aplikacji dla pacjentów z problemami neurologicznymi.

Grupa badawcza, liczyła aż 10 tys. pacjentów z USA i Kanady, którzy cierpieli na chroniczne bóle migrenowe. Ponad jedna trzecia osób biorący udział w badaniu, wykorzystywała wcześniej kannabinoidy w złagodzeniu bólu i objawów towarzyszących migrenie.

Korzystając z aplikacji Migraine Buddy, chorzy stale monitorowali swoje samopoczucie po przyjęciu medycznej marihuany.

„Pacjenci cierpiący na migrenę zapoznają się z konopiami jako naturalnym środkiem, który może pomóc złagodzić migrenę, a nawet im zapobiec. Badania nad korzyściami używania konopi wśród pacjentów cierpiących na migrenę pojawiają się powoli. Należy zrobić więcej, aby właściwie informować osoby o używaniu i dawkowaniu medycznej marihuany w leczeniu migreny.”

CEO Healint – Francois Cadiou

Wyniki pokazały, że niezależnie od tego, w jaki sposób aplikowali oni ekstrakt z konopi, czy były to olejki lub waporyzacja, większość z nich zauważyła znaczną poprawę jakości życia.

Według American Migraine Foundation, około miliarda ludzi na całym świecie cierpi na silne bóle głowy lub migreny. Choroba ta, dotyka trzy razy więcej kobiet niż mężczyzn.