Grafika, białe tło z zieloną linią, czarnym napisem Nowa stawka VAT za medyczną marihuanę i logo Medicana Centrum Terapii Medyczna Marihuana w lewym dolnym rogu.
Medyczna Marihuana

Zmiana stawki VAT na medyczną marihuanę.

Publikacja: 15 grudnia, 2020

Ceny medycznej marihuany w Polsce, zostały objęte nową stawkę VAT. Czy to wpłynie na koszty terapii medyczną marihuaną?

Serwis gdziepolek.pl, poinformował, że jeden z dystrybutorów medycznej marihuany w Polsce otrzymał decyzję umożliwiającą sprzedaż hurtową leku w niższych cenach.

Nowa stawka VAT

Zgodnie z obowiązującym prawem zmiana stawek VAT dotyczy wszystkich firm sprzedających rośliny i zioła wykorzystywane w przemyśle farmaceutycznym. W rezultacie obejmuje to również medyczną marihuanę.

Informacja jaką przedstawił Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej dotyczy wszystkich dystrybutorów leku w Polsce. W związku z powyższym, dzięki zmianie stawek VAT, medyczna marihuana będzie obniżona z 23% do 8% stawki.

Ceny medycznej marihuany

Przedstawiamy orientacyjne ceny jakich można się spodziewać w polskich aptekach za jedno opakowanie medycznej marihuany. Ceny dostępnego leku na grudzień 2020 roku, wynoszą od 315 do 620 zł.

Grafika, na białym tle czarny napis Ceny medycznej marihuany z opisem: Orientacyjne ceny jakich można się spodziewać w polskich aptekach za jedno opakowanie medycznej marihuany, na grudzień 2020 roku oraz zielone logo mediana w lewym dolnym rogu.

Czy terapia będzie tańsza dla pacjentów?

Na polskim rynku jest dwóch dystrybutorów medycznej marihuany, Spectrum Therapeutics oraz Aurora.

Ceny medycznej marihuany z ujęciem nowego 8% VAT-u zaczną obowiązywać w najbliższym czasie. W związku z tym, hurtownie oraz apteki powinny wydawać lek w korzystniejszej cenie dla wszystkich pacjentów.

Wydaje się jednak, że dopóki na rynku będzie tylko dwóch dostawców leków konopnych, którzy silnie ze sobą konkurują, koszty terapii znacznie się nie zmniejszą.

Jeżeli zastanawiasz się nad rozpoczęciem terapii medyczną marihuaną zapoznaj się z poniższymi informacjami:

Jaki jest koszt terapii medyczną marihuaną?

Prowadzenie samochodu pod wpływem medycznej marihuany.