akt4

Medicana – najlepsza klinika w Polsce zajmująca się leczeniem medyczną marihuaną

Publikacja: 8 lutego, 2023

Medicana jest pierwszą w Polsce kliniką zajmującą się leczeniem medyczną marihuaną. Za tym sukcesem stoją doświadczeni lekarze i przyjazny personel. Wysoka jakość opieki medycznej przekłada się na tysiące zadowolonych pacjentów. Poznaj historię kliniki Medicana i sprawdź, co nas wyróżnia.  Historia kliniki Medicana Medicana Centrum Terapii Medyczną Marihuaną została założona w 2019 roku przez Annę Słocką, […]

Medicana jest pierwszą w Polsce kliniką zajmującą się leczeniem medyczną marihuaną. Za tym sukcesem stoją doświadczeni lekarze i przyjazny personel. Wysoka jakość opieki medycznej przekłada się na tysiące zadowolonych pacjentów. Poznaj historię kliniki Medicana i sprawdź, co nas wyróżnia. 

Historia kliniki Medicana

Medicana Centrum Terapii Medyczną Marihuaną została założona w 2019 roku przez Annę Słocką, która cierpiała z powodu licznych objawów przewlekłej choroby wpływających negatywnie na jej życie. Jak mówi właścicielka kliniki:

“Zaproponowane przez lekarzy leczenie nie przynosiło oczekiwanych rezultatów, co skłoniło mnie do poszukiwań alternatywnych metod terapii. Tak trafiłam na medyczną marihuanę, która zmniejszyła objawy choroby i poprawiła moje codzienne funkcjonowanie.”

Złagodzenie dolegliwości związanych z chorobą i ogólna poprawa zdrowia spowodowała, że Anna Słocka postanowiła założyć klinikę zajmującą się leczeniem za pomocą medycznej marihuany. Jej głównym celem było umożliwienie innym pacjentom cierpiącym z powodu różnego rodzaju chorób na skorzystanie z tej metody terapii. 

Medyczna marihuana – co to jest?

Medyczna marihuana to susz otrzymywany z żeńskich kwiatostanów konopi innych niż włókniste, które uprawia się wyłącznie do celów leczniczych. Podczas uprawy muszą zostać spełnione specjalne warunki, a następnie każda partia suszu sprawdzana jest na zawartość kannabinoidów i zanieczyszczeń.

Susz medycznej marihuany musi spełniać wysokie normy jakości, ponieważ jest to surowiec farmaceutyczny dopuszczony do sprzedaży w aptekach, z którego korzystają pacjenci o różnym stanie zdrowia.

Co nas wyróżnia?

Medicana została stworzona, aby każdy pacjent mógł otrzymać specjalistyczną pomoc medyczną. W praktyce przez naszych lekarzy wykorzystywana jest nie tylko marihuana medyczna, ale również standardowe leczenie, które niekiedy jest niezbędne w procesie zdrowienia. 

Wizyty online

Oferujemy wizyty lekarskie online, aby każdy pacjent nawet z najdalszych zakątków Polski mógł skorzystać z terapii medyczną marihuaną bez konieczności przyjazdu do Warszawy. 

Stały kontakt z pacjentem

Dbamy o wysoką jakość naszych usług, dlatego o rozpoczęciu terapii konopnej zawsze decyduje lekarz, który podczas wizyty lekarskiej zapoznaje się z dokumentacją medyczną i sprawdza stan pacjenta pod kątem ewentualnych przeciwwskazań. 

Następnie przez cały okres leczenia pozostajemy w stałym kontakcie z pacjentem. Jest to niezwykle istotne podczas terapii medyczną marihuaną, ponieważ dzięki temu można dostosowywać dawkę konopi do potrzeb pacjenta i szybko zareagować w przypadku wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych.

Najlepsi specjaliści

Najważniejsze jest dla nas dobro i zdrowie pacjenta, dlatego współpracujemy tylko z najlepszymi lekarzami różnych specjalizacji, m.in. z interny, neurologii, gastrologii, psychiatrii oraz onkologii. 

Wykwalifikowana kadra

Nasz zespół stale podnosi swoje kwalifikacje i jest na bieżąco z najnowszymi wytycznymi dotyczącymi leczenia medyczną marihuaną. Współpracujemy z naukowcami z Izraela, Kanady i USA – krajów, które są pionierem w wykorzystywaniu konopi w celu leczenia różnego rodzaju chorób.

Wieloletnie doświadczenie

Od powstania kliniki z naszych usług skorzystało ponad 2500 pacjentów. Czujemy dumę, że pomogliśmy już tak wielu chorym w łagodzeniu dolegliwości wielu różnych schorzeń oraz w ogólnej poprawie jakości życia i zdrowia.  

Szkolenie lekarzy i farmaceutów

Posiadamy własną bazę wiedzy i szkolimy lekarzy oraz farmaceutów z terapii medyczną marihuaną. Jest to dla nas bardzo ważne, ponieważ poprzez edukację innych specjalistów możemy dotrzeć do większej liczby pacjentów i pomóc im w procesie leczenia. 

Jak zostać pacjentem Medicany?

Jeśli chcesz zostać pacjentem Medicany i skorzystać z terapii medyczną marihuaną, to możesz to zrobić w kilku prostych krokach. Oto one:

  1. Przygotuj dokumentację medyczną.
  2. Utwórz konto w strefie pacjenta Medicana.
  3. Uzupełnij wywiad medyczny.
  4. Poczekaj na aktywację konta.
  5. Wybierz odpowiedni termin i umów wizytę lekarską.

Wszystkie szczegóły znajdziesz w naszym artykule “Jak zakwalifikować się na leczenie medyczną marihuaną”.