Grafika, białe tło z czarnym napisem Jak zakwalifikować się na leczenie medyczną marihuaną? oraz zielonym logo Medicana w lewym dolnym rogu.
Zanim zostaniesz pacjentem

Jak zakwalifikować się na terapię medyczną marihuaną?

Publikacja: 14 stycznia, 2021

Medicana to pierwsza w Polsce klinika, która jest poświęcona terapii medyczną marihuaną. Zespół lekarzy konsultuje Pacjentów z 350 polskich miast. Zobacz, w jaki sposób rozpocząć leczenie.

Kwalifikacja na pierwszą wizytę lekarską 

W celu rozpoczęcia terapii medyczną marihuaną, niezbędne jest zakwalifikowanie się na pierwszą wizytę lekarską, ponieważ istnieją przypadki w których nie można stosować terapii. Jest to, pierwszy, obowiązkowy krok dla wszystkich Pacjentów Medicana, który obejmuje wstępną weryfikację dokumentacji medycznej.

Krok 1 – rozpoczęcie rejestracji

Rozpocznij kwalifikację wypełniając formularz na naszej stronie internetowej, w tym celu przygotuj niezbędne dane:

  • dane osobowe Pacjenta
  • dane kontaktowe (telefon, e-mail, adres zamieszkania)
  • dowód osobisty wraz z numerem PESEL
  • dokumentację medyczną (najlepiej w formie elektronicznej)

Pamiętaj o poprawności wszystkich danych. Na ich podstawie zostanie założone konto Pacjenta, a dane takie jak PESEL i numer telefonu gwarantują prawidłowe wykupienie e-Recepty.

Krok 2 – weryfikacja wstępna

Prawidłowe wykonany Krok 1, gwarantuje utworzenie prywatnego konta Pacjenta. W utworzonym koncie, należy uzupełnić brakujące informacje, takie jak: listę przyjmowanych leków wraz z dawkowaniem przypisanych przez lekarza prowadzącego.

Wypełniona internetowa karta Pacjenta, automatycznie trafi do osoby odpowiedzialnej za rejestrację. Będzie podlegała analizie i weryfikacji medycznej, a dodatkowe pytania, zostaną przesłane na adres e-mail podany w zgłoszeniu.

Krok 3 – kwalifikacja

Decyzję o możliwości rozpoczęcia konsultacji lekarskiej zostanie przesłana na podany adres e-mail, w ciągu 24 godzin. Rodzaje decyzji:

1. POZYTYWNA

Pacjent został zakwalifikowany na pierwszą wizytę lekarską do wskazanego lekarza Medicana, który konsultuje chorobę lub schorzenie podane w zgłoszeniu.

Pozytywna kwalifikacja, odblokowuje pełną funkcjonalność konta Pacjenta, które umożliwia:

  • umawianie wizyt,
  • możliwość dokonania zmiany w terminie wizyty,
  • odwołania wizyty,
  • płatności online, dostępne 24 godziny na dobę.

2. NEGATYWNA

Pacjent, nie został zakwalifikowany na konsultację lekarską i nie może podjąć leczenie w Medicana.

Krok 4 – umówienie pierwszej wizyty

Konto Pacjenta, pozwala na dokonanie rezerwacji pierwszej wizyty lekarskiej do wskazanego lekarza przez pracownika Medicana.

Pierwsza wizyta, nie gwarantuje przepisania recepty na medyczną marihuanę. Pacjent w niektórych przypadkach może zostać skierowany na terapię innymi kannabinoidami niż THC (np. CBD lub CBG). 

Rodzaje wizyt:

  • stacjonarna – Medicana prowadzi konsultacje w Warszawie i Krakowie.
  • online – nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania. Połączenie odbywa się w przeglądarce internetowej na urządzeniu Pacjenta. Jedynym wymaganiem jest dostęp do internetu ze stabilnym, aktywnym łączem. Dodatkowym ułatwieniem będzie skorzystanie z zestawu słuchawkowego, który poprawi komfort rozmowy. 

Pytania naszych czytelników

– Ile kosztuje kolejna wizyta lekarska w Medicana?

“Kolejna konsultacje lekarska kosztuje 200 zł i może być zrealizowana stacjonarnie lub w formie wideo połączenia internetowego.”

Przeczytaj więcej na ten temat:
Jaki jest koszt terapii medyczną marihuaną.

– Czy mogę łączyć terapię medyczną marihuaną z innymi lekami?

"Z niektórymi tak, należy pamiętać że medyczna marihuana może wpływać na działanie leków - wzmacniać lub osłabiać ich działanie. Zawsze należy skonsultować to z lekarzem prowadzącym."

left arrow right arrow

Zadaj swoje pytanie,

Zapisz się do newsletter