Related Posts

Ogólnopolska infolinia

Add

O ile oficjalnym terminem jest zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) , można go również rozpoznać jako zespół deficytu uwagi (ADD). Bez względu na to, jak je nazwiesz, stan ten powoduje trudności związane z koncentracją, robieniem rzeczy, nadpobudliwością i kontrolą impulsów. Niektórzy ludzie mają tylko część objawów, podczas gdy inni mogą mieć połączoną formę.

Czy możemy leczyć ADD za pomocą medycznej marihuany?

Niektórzy pacjenci z ADD odczuli poprawę reakcji podczas leczenia konopiami indyjskimi, twierdząc, że poprawiają koncentracje i redukują nadpobudliwość i impulsywność, gdy są prawidłowo przyjmowane. Lekarze i naukowcy zaczęli badać korzyści wynikające z zażywania konopi indyjskich w zastosowaniu do szerokiej gamy schorzeń, w tym ADD.

Czy dorośli mogą radzic sobie z ADD?

Studia przypadków, w których wykorzystane było leczenie marihuaną medyczną w ADD sugerują, że możemy jej używać, aby złagodzić objawy choroby. Niemieccy lekarze Eva Milz i Franjo Grotenhermen przeprowadzili swoje własne badania dotyczące tej tematyki, aby zrozumieć, w jaki sposób medycyna konopna wpływa na pacjentów. Obaj badacze ocenili 30 przypadków. Skupili się na wcześniejszych terapiach każdego pacjenta, historii ADHD i zażywaniu marihuany. Spośród 30 pacjentów tylko 8 nadal przyjmowało typowe środki pobudzające na ADD. Pozostali 22 musieli przestać je przyjmować z powodu efektów ubocznych lub braku ulgi. Każdy badany miał zredukowane objawy ADD, gdy stosowali medyczną marihuanę, w tym problemy z koncentracją, bezsennością i kontrolą bodźców.

Czy Marihuana kontroluje impulsy u afektywnych ludzi z ADHD?

Powszechną obawą, jeśli chodzi o leczenie marihuaną schorzenia ADD, jest to, że zaostrzy ona problemy, takie jak impulsywność i problemy z koncentracją. Doktor Rasmussen starał się odkryć, w jaki sposób marihuana wpłynęła na hamowanie odpowiedzi u pacjentów z ADHD i bez niej. Innymi słowy, chcieli zrozumieć, w jaki sposób każdy bodziec zmienia ilość czasu potrzebnego na przemyślenie działania przed jego wykonaniem.

Zespół pracował z czterema grupami pacjentów podzielonymi na kategorie, ze względu na spożywanie określonej ilości marihuany i diagnozy czynnnka chorobowego ADD. Poprosili badanych o wykonanie pewnych zadań i monitorowanie aktywności mózgu podczas wykonywania pewnych czynności.

Zażycie marihuany nie miało wpływu na żadne z wolniejszych odpowiedzi badanych – tylko ADD zmieniła sposób, w jaki reagowali na wykonywane przez nich zadania. Ich aktywność mózgu sugerowała, że ​​osoby zażywające konopie indyjskie i chorujące na ADD mają deficyt kannabinoidów, co zrekompensowały konopie.

W jaki sposób ludzie z ADHD mówią o doświadczeniach związanych z zażywaniem marihuany?

W dobie Internetu często zwracamy się do innych po porady na tematy takie jak opieka zdrowotna. Tak więc Mitchell i in. sprawdził wzorce treści w dyskusjach na forum internetowym na temat konopi indyjskich i ADD . Chcieli zobaczyć, jak pacjenci z ADHD mówili o wpływie marihuany na ich objawy.

Zespół wybrał na początek 268 wątków na temat marihuany i ADD. Następnie losowo wybrano 20% z tych. Później wykluczyli dziewięć wątków, które nie zawirały istotnych dla badania danych. Wszystkie posty zostały przeanalizowane pod kątem wpływu używania marihuany na objawy ADD.

Znaczna liczba badanych potwierdziła pogląd, że marihuana medyczna może złagodzić objawy ADD. Podczas gdy 25% miało całkowicie pozytywny przekaz, tylko 8% miało negatywną percepcję. Trendy te wskazują, że wielu pacjentów na tych forach znalazło ulgę używając medycznej marihuany.

Znajdź ulgę, której potrzebujesz

Jak pokazują dowody, możesz zabrać swoje leczenie w swoje ręce za pomocą medycznej marihuany. Dowiedz się więcej o swoim stanie zdrowia i marihuanie na naszych stronach. Aby uzyskać ocenę i rekomendację od lekarza przyjaznego marihuanie, znajdź pobliską praktykę, korzystając z naszej bazy danych.