Related Posts

Ogólnopolska infolinia

Tomasz Kupiec

Strona główna  /  Tomasz Kupiec
Tomasz Kopiec

Lekarz konopny i anestezjolog. Specjalista medycyny bólu, anestezjologi oraz intensywnej terapii, który nabył doświadczenie w szpitalach specjalistycznych w Małopolsce oraz na śląsku.

Jestem absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalizuję się w Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Moje zainteresowania to głównie anestezjologia regionalna oraz medycyna bólu.

Swoje doświadczenie zdobywałem w codziennej pracy początkowo w V Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie a następnie w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie pod okiem specjalistów pracujących w powyższych jednostkach.

Złożyłem z pozytywnymi wynikami obydwa egzaminy z Europejskiego Egzaminu z Anestezjologii i Intensywnej Terapii co jest równoznaczne z egzaminami polskimi.

Swoją pasję z anestezjologii regionalnej rozwijałem głównie na bloku operacyjnym wykonując liczne blokady przeciwbólowe do ostrych i planowych zabiegów chirurgicznych a także uczestnicząc w licznych kursach oraz kongresach z zakresu anestezjologii regionalnej oraz medycyny bólu. W trakcie wykonywania blokad przeciwbólowych dla podniesienia bezpieczeństwa ale również efektywności blokad wykonuję je pod kontrolą ultrasonograficzną.

Korzystając z doświadczenia chcę pomagać w terapii leczenia pacjentów z różnego rodzaju zespołami bólowymi m.in. bóle w chorobie nowotworowej, zwyrodnieniowej,po zabiegach operacyjnych, bóle neuropatyczne oraz towarzyszące im wtórne zaburzenia. W ostatnim czasie poszerzyłem swoją wiedzę o lecznicze zastosowanie medycznej marihuany w medycynie bólu ale również w innych schorzeniach.

W najbliższym czasie planuję również poszerzyć swoje umiejętności o akupunkturę. W swojej działalności chcę stosować multimodalne podejście do terapii bólu wykorzystując leczenie farmakologiczne, blokady interwencyjne, diagnostyczne, neuromodulację a w przyszłości zabiegi termolezji. Do pełnego podejścia niezbędna jest współpraca z fizjoterapeutą oraz chirurgiem by móc leczyć przyczynę dolegliwości i jak najszybciej pozwolić na powrót do codziennej aktywności.

Często też by ustalić źródło problemów poza blokadami diagnostycznymi konieczne jest wykonanie odpowiednich badań obrazowych by zaplanować całość leczenia. Dodatkowo zajmuję się również opieką domową nad pacjentami wentylowanymi mechanicznie oraz w dalszym ciągu pracuję na oddziale intensywnej terapii oraz na bloku operacyjnym jako anestezjolog.

W wolnym czasie staram się spędzać aktywnie czas z rodziną, lubię kino zwłaszcza science-fiction, moja mała pasja to nurkowanie. Uwielbiam podróżować i gotować.