Related Posts

Ogólnopolska infolinia

News

Strona główna  /  Aktualności   /  Marihuana medyczna w podróży

Marihuana medyczna w podróży

Wakacje, urlop, długi weekend – to momenty, w których decydujemy się na lokalną lub daleką podróż, w którą bierzemy do bagażu suplementy czy lekarstwa.

A co w sytuacji, kiedy leczymy się Medyczną Marihuaną i nie możemy przerwać terapii? W tym artykule wyjaśniamy w prosty sposób jak należy postępować w sytuacji wyjazdów krajowych oraz zagranicznych.

Zacznijmy od faktu, że podróże po kraju, w którym otrzymaliśmy zgodę na posiadanie leczniczych konopi, nie wiąże się z dodatkowymi konsekwencjami, jednak w przypadku kontroli powinniśmy odpowiednio przygotować się do okazania niezbędnych dokumentów potwierdzających posiadanie leku. Inaczej wygląda procedura kiedy udajemy się w dalszą podróż za granicę kraju i wówczas niezbędne jest posiadanie kilku dodatkowych dokumentów.

Kiedy udajesz się w podróż na terenie Polski należy:

1. Posiadać zaświadczenie lekarskie najlepiej w formie Paszportu Pacjenta, który możesz uzyskać w naszej klinice.
2. Zachować kopię wydanej recepty, które możesz schować w wydanym przez Medicana Paszporcie Pacjenta
3. Zakupioną medyczną marihuanę należy mieć i przechowywać zawsze w oryginalnym opakowaniu, w którym lek został zakupiony. Podczas ewentualnej kontroli, Pacjent powinien przedstawić wyżej wymienione dokumenty oraz oryginalne opakowanie leku.

Wyjeżdżając za granicę bez względu na rodzaj komunikacji (publiczna, samolot, samochód), należy:

1. Zgłosić zamiar wyjazdu poza granice kraju do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego odpowiedniego dla danego województwa. Można to zrobić osobiście bądź wysyłając wiadomość z prośbą o wydanie zaświadczenia zgody na posiadanie oraz używanie medycznej marihuany w podróży. Zgłoszenie do GIF można złożyć listownie, za pomocą ePUAP lub wiadomości e-mail. Uzyskane zaświadczenie ma termin ważności 30 dni od daty wydania dlatego składając wniosek uwzględnij swój czas podróży, jeśli zajdzie konieczność wydłużenia czasu ważności zaświadczenia.
2. Posiadać zaświadczenie wydania leku otrzymane od lekarza, najlepiej w formie Paszportu pacjenta, który możesz uzyskać w naszej klinice.
3. Zachować kopię wydanej recepty, które możesz schować w wydanym przez Medicana Paszporcie Pacjenta.
4. Zakupioną medyczną marihuanę należy mieć i przechowywać zawsze w oryginalnym opakowaniu, w którym lek został zakupiony.
5. Przekraczając granicę zawsze zgłaszaj urzędnikom, że jesteś w pacjentem korzystającym z Medycznej Marihuany.

Przed podróżą za granicę sprawdź czy dane Państwo dopuszcza wwóz na swoje terytorium konopie.

Posiadając komplet dokumentów oraz susz w oryginalnych opakowaniu możesz bezpiecznie zabrać w podróż medyczną marihuanę, jednak zachowaj ostrożność przy jej używaniu, gdyż w każdym miejscu do którego się udajesz spotkasz się z różną tolerancją używania leku konopnego.

Udanych podróży, życzy Medicana 🙂