Related Posts

Ogólnopolska infolinia

Recepta na medyczną marihuanę

Strona główna  /  Aktualności   /  Recepta na medyczną marihuanę
Recepta na medyczną marihuanę

Recepta na medyczną marihuanę

Medyczna marihuana jest dostępna na receptę w Polsce i dostępna w aptekach jako lek o oznaczeniu przykładowym Cannabis Sativa l. Red No.2

17 styczeń 2019 to dzień od którego można realizować recepty na medyczną marihuanę, a stało się to możliwe dzięki regulacjom ustawowym z 2017 roku, które otworzyły drogę do legalnego obrotu w Polsce medyczną marihuaną.

Na rynek produkt trafia w różnych ilościach oraz jest dostępny w różnych aptekach, a często bywa tak, że dany punkt sprzedazy cieszy się wysokim zainteresowaniem, co wpływa na wyczerpanie dostępności medycznej marihuany, wówczas wystawiona przez lekarza recepta może ulec przeterminowaniu; w takiej sytuacji rekomendujemy kontakt z nami celem odnowienia recepty.

Medyczna marihuana ma przynieść uśmierzenie bólu, uspokojenie i pomoc pacjentom zmagającym się z schorzeniami, o których piszemy na naszej stronie w sekcji dla Pacjenta. Dlatego przed przystąpieniem do ubiegania się o terapię medyczną marihuaną, zweryfikuj czy Twoje schorzenie znajduje się na liście.

Jeśli Twoje schorzenie kwalifikuje się do terapii, skorzystaj z rejestracji Pacjenta online na naszej stronie lub skontaktuj się z naszą infolinią. Umów wizytę, na którą przynieś wszystkie dokumenty związane z Twoją chorobą. Podczas wizyty lekarz zapozna się z dokumentacją, przeprowadzi wywiad, wskaże odpowiednie kierunki terapii oraz używania medycznej marihuany, następnie przepisze receptę na produkt oraz przekaże niezbędne dokumenty dotyczące terapii oraz posiadania medycznej marihuany.

Jaki lekarz może wystawić receptę na marihuanę medyczną?

Medyczna marihuana jest lekiem dostępnym wyłącznie na receptę typu RPW, zatem wyłącznie lekarz specjalista uprawniony do wystawienia recept RPW może wystawić ten typ recepty, a tylko tacy specjaliści są dostępni w klinikach Medicana.

Jak uzyskać receptę na medyczną marihuanę?

Detale dotyczące procesu kwalifikacji, schorzeń jak i procesu wizyty w tym terapii znajdziesz na naszej stronie w sekcji dla Pacjenta, a w razie pytań skorzystaj z naszej Bazy wiedzy lub skontaktuj się z nami – odpowiemy na wszystkie pytania.

Co zrobić kiedy recepta na Medyczną Marihuanę straciła ważność?

Termin ważności recepty na Medyczną Marihuanę, jest z góry narzucony, więc zdajemy sobie sprawę, że przez fakt braku produktu w aptece recepta może ulec przedawnieniu. W takiej sytuacji najlepiej skontaktuj się z nami i poinformuj nas o tym, że chcesz odnowić receptę. Oryginał recepty wyślij do nas przesyłką listowną lub kurierem na adres podany w zakładce kontakt, celem ustalenia nowego terminu wydania recepty.