Related Posts

Ogólnopolska infolinia

Pierwsze w Polsce Centrum Leczenia Medycznymi Konopiami

Strona główna  /  Aktualności   /  Pierwsze w Polsce Centrum Leczenia Medycznymi Konopiami
Pierwsze w Polsce

Pierwsze w Polsce Centrum Leczenia Medycznymi Konopiami

Rusza Pierwsze W Polsce Centrum Leczenia Medycznymi Konopiami

na początku lutego w warszawie zacznie działać pierwsze w polsce centrum, oferujące wsparcie w leczeniu medyczną marihuaną. to przełom wywołany zmianami w ustawodawstwie. da on szansę wielu zmagającym się z bólem pacjentom, wobec których lekarze rozkładali ręce.

Pierwsze w Polsce Centrum Leczenia Medycznymi Konopiami Medicana rozpocznie działalność 4 lutego. To szansa dla wielu pacjentów cierpiących na ciężkie choroby, które trudno leczyć tradycyjnymi metodami.

Otwarcie Centrum jest możliwe dzięki wejściu w życie Ustawy z dnia 20 lipca 2018 roku o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

– Byłam zrozpaczona – nie kryła łez jedna z pacjentek. – Choroba nie dawała za wygraną, a ból był nie do zniesienia. Szukałam pomocy w kilku gabinetach. A tam? Patrzyli na mnie tak, jakbym postradała zmysły albo była uzależniona.

To właśnie tego rodzaju historie dały początek powstaniu Centrum. Jego celem jest zapewnienie Pacjentom bezpieczeństwa, zrozumienia i wsparcia w wystarczająco już trudnej dla nich sytuacji. Misją placówki jest pomoc wszystkim, którzy potrzebują specjalistycznego wsparcia. Zapewni ona fachową i rzetelną informację oraz poradnictwo z zakresu stosowania medycznej marihuany. W Centrum przyjmować będą lekarze specjaliści w dziedzinie medycyny konopnej.

Zapowiedź uruchomienia Centrum Medicana wywołała spore zainteresowanie. Długo przed otwarciem, na wizyty zgłaszali się już pierwsi pacjenci. Zgłoszenia napływały z całej Polski. Do sieci wciąż mają możliwość dołączać placówki franczyzowe. Centrum zaprasza do współpracy kolejnych lekarzy otwartych na prowadzenie Pacjenta stosującego terapię medyczną marihuaną.

23 października 2017 roku firma Spectrum Cannabis jako pierwsza w Polsce zarejestrowała konopie medyczne. Mają one postać suszu pochodzącego z kwiatostanów roślin żeńskich Cannabis sativa L. 17 stycznia 2018 roku specyfik ten trafił do oficjalnego obrotu farmaceutycznego. Lista aptek, w których jest dostępny, wciąż rośnie.

Na stronie internetowej Centrum znaleźć można wszelkie niezbędne informacje pozwalające umówić się na wizytę.