Related Posts

Ogólnopolska infolinia

Ból głowy i migrena łagodzone kwiatami konopi

Strona główna  /  Aktualności   /  Ból głowy i migrena łagodzone kwiatami konopi
Łagodzenie bólu głowy i migreny

Ból głowy i migrena łagodzone kwiatami konopi

W latach 2016 – 2019 naukowcy z University of New Mexico przeprowadzili badanie, w którym osoby korzystające z aplikacji Releaf rejestrowały w czasie rzeczywistym szczegóły dotyczące używania konopi indyjskich i charakterystyki używanego produktu oraz poziomu objawów przed i po podaniu leku. Zmiany organizmu mierzono w skali od 0 do 10 bezpośrednio po spożyciu konopi, a wynik łagodzenia bólu głowy czy migreny doświadczyli pacjenci już po dwóch godzinach obserwacji.

Wyniki badania pokazują, że kobiety i młodsi użytkownicy odczuwają wyższe złagodzenie objawów po kwiatach znakowanych jako „C.indica”, a nie „C.sativa” lub innych odmianach hybrydowych. Natomiast mężczyźni odczuwali znacznie szybszą ulgę niż kobiety, a osoby poniżej 35 roku życia mieli lepsze rezultaty niż u osób starszych, co wskazuje, że rodzaj leku czy sposób korzystania ma znaczenie w skuteczności leczeniu bólu głowy czy migreny.

Należy zaznaczyć, że składnikiem najczęściej wpływającym na łagodzenie objawów jest tetrahydrokannabinolu (THC) o poziomie 10% i wyższym, będącymi najsilniejszymi niezależnymi predyktorami w łagodzeniu bólu u osób cierpiących. Taki poziom stężenia THC na rynku polskim wymaga zezwolenia oraz recepty na medyczną marihuanę, wystawioną przez lekarza w wyniku terapii, którą każdy pacjent może przeprowadzić w naszej klinice.

Konopie indyjskie stanowią dla przeciętnego pacjenta skuteczną alternatywę dla stosowania opioidów do ogólnego leczenia bólu, przy minimalnych negatywnych skutkach ubocznych dla większości ludzi

mówi docent Jacob Vigil

Patrząc na pozytywne wyniki badania, warto zastanowić się nad naturalną medycyną w leczeniu bólu i poprawić jakość swojego życia korzystając z wiedzy specjalistów kliniki Medicana, dlatego zachęcamy do rejestracji lub kontaktu z nami.

Źródło: The University of New Mexico